Preko 900 posjetitelja na FERIT-ovom 1. LABUS sajmu

22. – 23. rujna 2017.
 

 

Kao još jedan od programa popularizacije znanosti i znanstvenog obrazovanja Fakultet elektrotehnike računarstva i informacijskih tehnologija -FERIT Osijek, 22. -23. rujna 2017. organizirao je LABUS sajam koji je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola i njihovim nastavnicima, ali i djeci vrtićkog uzrasta te ostalim zainteresiranim građanima. Na LABUS sajmu održane su prezentacije, s aktivnim sudjelovanjem posjetitelja sajma, trenutne ponude LABUS aktivnosti/radionica (http://labus.ferit.hr), te prezentacija praktičnih studentskih radova koje su oni izradili u okviru završnih i diplomskih radova te programa Pro-student (http://pro-student.ferit.hr/ ).

Tijekom LABUS sajma izvedeni su zanimljivi pokusi iz temeljnih područja (matematika, fizika) i primijenjenih inženjerskih znanstvenih područja u koje su se posjetitelji aktivno uključivali te bi im se na taj način kroz igru približila znanost te primjena novih modernih tehnologija.
 
 

OBJAVA DOGAĐAJA (gdje, kad, što):

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=68945

 


Gdje se nalazimo?

 

Adresa:
Kampus, C. Hadrijana 10b

Ako koristite javni prijevoz, onda preporučamo tramvaj koji će vas dovesti tik pred ulaz FERIT-a (tramvajska stanica točno preko puta bolnice).

 

Kontakti:
ana.sokcevic@ferit.hr
zeljka.miokovic@ferit.hr

 

 

 

Program LABUS-sajma    
                                             
  

U nastavku su prikazane tri osnovne vrste naših događanja:

 S – Prezentacije na izložbenim štandovima

– dostupno i otvoreno za sve posjetitelje i 22.9. (petak) i 23.9. (subota) od 10 do 18 sati

S – Prezentacije na izložbenim “štandovima”

voditelji

Prostor

Petak,
22. 9. 2017.
Subota,
23. 9. 2017.
MATEMATIČKE MOZGALICE
S – 1.     
Razmisli i riješi
A.Katić,
I.Hrehorović

Otvoreni prostor  / šator

10 – 18 sati

10 – 18 sati

FIZIKALNE MOZGALICE
S – 2.     
Razmisli i pokaži

 

D. Jukić

 

S – 3.     
Ples ne-Newtonske tvari
S – 4.
„Čokometrija“ – određivanje brzine svjetlosti
S – 5.     
Magnetski učinak električne struje

T. Benšić

S – 6.     
Energija oko nas
M. Primorac,
Z. Kraus,
Ž. Jeršek,
M. Žnidarec

Otvoreni prostor  / šator

S – 7.     
Reciklirajmo male EE uređaje
G. Rozing
S – 8.     
Bežični prijenos energije
D. Vinko
S – 9.     
Vremenska i spektralna analiza glazbenog signala

S. Rupčić

S – 10.  
Vizualizacija struje i napona

I. Biondić

S – 11.  
Arduino
T. Keser, I. Aleksi, T. Matić, F. Sušac, studenti (D. Adrić, I. Sabolski, M. Vuković)

10 – 18 sat

10 – 18 sati

S – 12.  
Računalne igre

Č. Livada

S – 14.  
Prezentacija 3D printanja   
D. Rukavina
S – 15. 
Izložba studenskih radova izrađenih u okviru Pro-student natječaja FERIT-a

Studenti – autori i laboranti

S – 16.  
Izložba studenskih radova izrađenih u okviru Pro-student
natječaja FERIT-a
Studenti - autori i laboranti
S – 17.  
Računalne igre pomoću BBC micro:bita

IRIM Zagreb (programski partner) T. Pandurić,

S – 18.  
Modelarstvo – izrada drvenih predmeta
ZTK Osijek (programski partner)
S -19.
Izrada elektroničke značke
ZTK Osijek (programski partner)
S – 20.  
mbot– upravljanje robotom
ZTK Osijek (programski partner)
Robotički klub Osijek
S – 21.  
Inovacije
ZTK Osijek (programski partner)

 

K – Prezentacije u laboratorijima Kampusa

– dostupno i otvoreno za sve posjetitelje i 22.9. (petak) i 23.9. (subota) od 10 do 18 sati

K – Prezentacije u laboratorijama Kampusa

voditelji
Prostor
Petak,
22. 9. 2017.
Subota,
23. 9. 2017.
K – 1.
Prisilno titranje elektrostatskog njihala

 

D. Bošnjaković, 
Ž. Mioković

 

K 0-10
(lab. fizika)

10 – 18 sati

10 – 18 sati

K – 2.    
Magnetsko polje Zemlje
K– 3.     
Specifični naboj elektrona
K – 4.     
Optika sa laserskim pokazivačima
K – 5.    
Svjetlost rijetkih zemalja
K – 6.     
Tyndallov eksperiment
D. Vinko
K 0-10
(lab. fizika)
K – 7.    
ArduSLAM
T. Keser, I. Aleksi, T. Matić, F. Sušac,

K1-15

K – 9.     LEGO Mindstorm edukacijski roboti
M. Koehler,
T.  Galba

 

R – Specijalizirane radionice

– dostupno samo za prijavljene posjetitelje prema dolje navedenom rasporedu radionica

R –Specijalizirane radionice
voditelji
Prostor
 
Maksimalni broj polaznika
Petak,
22. 9. 2017.
Subota,
23. 9. 2017.
R – 1
S. Rupčić

K1-16

 
24
 
10:00-11:30
11:30-13:00

 

 

14:00-15:30

15:30-17:00

R – 2.
S. Rimac-Drlje,
J. Vlaović

K1-9

12

10:00-13:00

 

 

 

R – 3.
I Aleksi, T. Keser, T. Matić, F. Sušac

K1-1

16

 

14:00-17:00

 

14:00-17:00
R – 4.
I.Hartmann Tolić

K3-1

24

10:00-13:00

 

 

14:00-17:00

R – 5.
K. Nenadić

K1-1

16

10:00-13:00

 

 

10:00-13:00

 

R – 6.
Č. Livada
K3-12
 
24

10:00-13:00

 

 

15:00-18:00

R – 7.
H. Leventić, I.Galić
K3-13 
 
24

10:00-13:00

 

 

14:00-17:00

R – 8.
J.Balen

K3 -1

10

 

 

14:00-17:00

 

15:00-18:00

R – 9.
I.Galić, K. Romić
K3-12

24

 

14:00-17:00
10:00-13:00

 

R – 10.
IRIM (programski partner)

T. Pandurić

K 3-1

15

 

 

10:00-11:30
11:30-13:00

14:00-15:30

15:30-17:00

R – 11.

P. Đurović

K 0-9

15
10:00-11:30

11:30-13:00

 

10:00-11:30

11:30-13:00